sobota, 30 listopada 2024 03:50

Największe indywidualne wsparcie dla Ukrainy w czasie wojny

W tym trudnym dla Ukrainy okresie, słynny biznesmen Rinat Achmetow wspiera swój kraj w wielu obszarach  – wsparcie dla armii ukraińskiej, pomoc humanitarna dla ludności cywilnej, społeczności oraz wsparcie dla obrońców Mariupola. Przedsiębiorca nie zamierza przestać aż do zwycięstwa Ukrainy i planuje kontynuację wsparcia dla Armii Ukraińskiej poprzez budowę podziemnych schronów i produkcję włók kopalnianych, dostawę sprzętu wojskowego oraz środków pomagających ratować życie. Ważna jest pomoc pokojowo nastawionym Ukraińcom, którzy ucierpieli w wyniku rosyjskiej agresji.
  • 18.10.2024 11:58
  • Autor: Grupa tipmedia
Największe indywidualne wsparcie dla Ukrainy w czasie wojny

W wojsku Ukraińskim służy obecnie ponad 10 tysięcy pracowników firmy Metinvest. Wiele osób wraca również z pola walki z niepełnosprawnością. Dlatego, w tym roku wdrożono wiele programów wsparcia i przystosowania weteranów, opracowanych wspólnie z Amerykanami, którzy mają duże doświadczenie w tym zakresie.

Grupa Metinvest, wspólnie z Akademią DTEK, opracowała i wdrożyła również unikalne szkolenie dla pracowników z zakresu przystosowania weteranów do życia w cywilu, pod nazwą „Bohaterowie są w pobliżu”. W tworzenie kursu włączyli się eksperci z zakresu psychologii i zarządzania personelem, psycholodzy wojskowi, a także sami weterani, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i udzielali praktycznych rad.

Metinvest rozpoczął masową produkcję stalowych „łapaczy lancetów”

Stalowy Front Rinata Achmetova to inicjatywa obejmująca pomoc obrońcom Ukrainy. Od początku pełnoskalowej inwazji, Rinat Achmetow przeznaczył ponad 10 miliardów hrywien na pomoc Ukraińcom -  służbom wojskowym jak i ludności cywilnej.

W ramach tej inicjatywy, Grupa Metinvest uruchomiła masową produkcję konstrukcji inżynieryjnych, które pełnią funkcję „łapaczy lancetów”, chroniących kosztowny sprzęt wojskowy przed atakami wrogich dronów. Te makiety wprowadzają agresora w błąd i zmuszają go do użycia drogiej amunicji precyzyjnie naprowadzanej do zniszczenia obiektów inżynieryjnych zamiast sprzętu Sił Zbrojnych Ukrainy.

Konstrukcje powstają we współpracy ze specjalistami Sił Zbrojnych Ukrainy, z uwzględnieniem potrzeb frontu. Stalowe „łapacze lancetów” służą do kamuflażu i ochrony większości modeli sprzętu na pozycjach bojowych - artylerii samobieżnej, czołgów i pojazdów do transportu personelu. Więcej informacji tutaj https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/ukraina-dostanie-nowa-ochrone-przed-dronami,747874.html.

Łapacz lancetów jest konstrukcją bardzo mobilną, a jego montaż w pozycji wysuniętej do przodu wymaga minimalnego wysiłku, bez użycia dodatkowego wyposażenia. Oprócz szybkiego i łatwego montażu konstrukcja jest również łatwa w utrzymaniu. Gdy łapacz lancetów spełni już swoje zadanie, można go łatwo odnowić.

Artykuł sponsorowany