czwartek, 21 listopada 2024 07:29

Jak ŁZS wpływa na przetłuszczanie się włosów?

Przetłuszczanie się włosów to może być jeden z wielu objawów łojotokowego zapalenia skóry. Jeżeli dodatkowo masz problemy ze zmianami rumieniowo-złuszczającymi się, ponadto z tłustymi łuskami i czerwonymi plamami to dobrze, że natrafiłeś na ten artykuł. Dowiedz się więcej co robić, jeśli nagminne dokucza Ci przetłuszczanie się włosów przy ŁZS.
  • 05.09.2024 09:17
  • Autor: Farmacia Verde
Jak ŁZS wpływa na przetłuszczanie się włosów?

Przetłuszczanie się włosów przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – najważniejsze informacje

Czego efektem jest łojotok:

Przetłuszczająca się skóra głowy jest efektem nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. 

Jakie ŁZS ma podłoże:Nie odkryto jednoznacznej przyczyny choroby.
Kogo może dotyczyć ta dermatoza:

Zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Jednak częściej chorują mężczyźni oraz osoby w okresie dojrzewania. 

Jak wyleczy się z ŁZS:

Nie ma leku, który pozwoliłby całkowicie wyleczyć tę chorobę, jest przewlekła. Działa się jednak objawowo, by jak najdłużej utrzymać stan remisji. 

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – czym charakteryzuje się to schorzenie dermatologiczne?

Przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy występuje nadmierna produkcja łoju przez gruczoły. Duża ilość łoju bogatego w tłuszcz, jest pożywką dla lipofilnych grzybów malassezia furfur. Przez co zaczynają się one niebezpiecznie rozmnażać, tworząc zakażenie oraz stan zapalny. Objawy mogą rozsiewać się na inne części ciała, szczególnie te bogate w gruczoły łojowe, jeżeli nie podejmie się właściwych kroków. Czytaj więcej: https://seborh.pl/nadmierne-przetluszczanie-sie-wlosow-porady/

Jakie są medyczne przyczyny przetłuszczania się włosów?

Zwiększenie aktywności gruczołów łojowych w skórze związane jest z działaniem:

  • androgenów:

    - testosteronu,

    - dihydrotestosteronu;

  • progesteronu.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

 

Zastanawiamy się, dlaczego włosy często są przetłuszczone, nie biorąc pod uwagi faktu, że nadprodukcja łoju może mieć kilka przyczyn. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację, przyjmowane leki, dietę, czynniki genetyczne, a nawet zbyt częste dotykanie włosów. W przypadku ŁZS głowy niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych dermokosmetyków, które stosowane, nawet w okresie remisji, pomagają regulować pracę gruczołów łojowych, a przez co poprawa utrzyma się dłużej – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Przetłuszczanie się włosów i inne symptomy choroby pokonaj, stosując profesjonalny zestaw przeznaczony do walki z wszystkimi objawami ŁZS – SEBORH

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – zawiera cenne substancje, jak: mleczko pszczele, pirokton olaminy i siarczek selenu. Szybko zabija grzyby. Złuszcza, po czym usuwa łuski oraz martwy naskórek i sebum, pozostawiając skórę odżywioną. Reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocnia barierę hydrolipidową.

  • Emulsja Seborh – zawiera, np.: siarkę, mocznik, pirokton olaminy, by łagodzić stany zapalne oraz odkażać. Produkt nie zatyka porów, ale wpływa na normalizację gruczołów łojowych. Dzięki tej emulsji skóra robi się wygładzona i miękka.

  • Płyn Seborh – ma w składzie: ekstrakt z nagietka, kwas jabłkowy, ekstrakt z miłorzębu. Lekka formuła płynu po rozpyleniu reguluje sebum oraz nadmierne złuszczanie naskórka, wspomaga mikrokrążenie, ale też naczynia krwionośne. Stosowany systematycznie produkt nawilża i regeneruje skórę.

Po więcej informacji na temat dermokosmetyków SEBORH od Verdelove, wejdź na stronę seborh.pl

 

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Pielęgnacja przy ŁZS – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, takich jak przetłuszczanie się włosów?

Nie możesz ominąć dermatologa, który jako specjalista pierwszy powinien obejrzeć Twoją głowę. Lekarz przepisze Ci odpowiednie leki lub inne produkty, które uzna za stosowane. Należy stosować się do wszystkich jego zaleceń.

Używaj wysokiej jakości dermokosmetyków, bazujących na naturalnych składnikach aktywnych. Zwróć uwagę na zawarte w nich ekstrakty, wyciągi i kwasy, które są w stanie złuszczyć martwy naskórek i wyregulować pracę gruczołów łojowych. Działają one holistycznie, dlatego pozbędziesz się wszystkich charakterystycznych objawów, a nie tylko poszczególnych. Co ważne można je kupić bez recepty stacjonarnie lub przez internet. 

Podsumowanie

ŁZS głowy to choroba przewlekła, nieleczona rozprzestrzenia się na inne części ciała, bogate w gruczoły łojowe. Ważny jest regularny kontakt z lekarzem oraz odpowiednia pielęgnacja, przy pomocy dermokosmetyków na bazie odpowiednich składników – także w okresie remisji. Warto zwrócić uwagę na styl życia, przyjmowane leki oraz właściwe postępowanie z włosami. Tylko działając wielotorowo, można uzyskać pożądane efekty. Po więcej informacji wejdź na stronę https://lojotokowezapalenieskory.pl/ 

Materiał partnera