Od 10 lat Stadler Polska jest pracodawcą i producentem związanym z Siedlcami, ale również partnerem lokalnej społeczności. Dostrzegając jej potrzeby, siedlecki zakład przekazał autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Skorzysta z niego ponad stu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej, którzy będą dowożeni na zajęcia, rehabilitację, a także będą mogli odbywać wycieczki poza miasto. Master Autobus marki Renault będzie mógł jednorazowo przewieźć do 17 osób. Pojazd będzie rozpoznawalny na ulicach Siedlec, gdyż został oklejony kolorowymi rysunkami chmurek, kwiatków i słońca. Uroczyste przekazania autobusu odbyło się podczas Wigilii wychowanków Ośrodka. Prezent, mimo iż nie zmieścił się pod choinką, sprawił dzieciom i opiekunom dużo radości.
„Jesteśmy obecni w Siedlcach od 10 lat. Nasz zakład stał się częścią lokalnej społeczności. Zatrudniamy ponad 700 pracowników i jesteśmy jednym z największych pracodawców w mieście. To dla nas zobowiązanie i zarazem wyróżnienie. Jako Partner Ośrodka przekazujemy autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, by służył jak najlepiej naszym najmłodszym mieszkańcom. Wierzymy, że pozwoli on spełniać marzenia dzieci. ” - powiedział Tomasz Prejs kierujący zakładem Stadler Polska w Siedlcach.
„Zakup specjalistycznego samochodu, który będzie służył dzieciom z różnego rodzaju schorzeniami to piękny gest, ale nade wszystko szlachetny odruch serca. Dzięki temu wspaniałemu, świątecznemu prezentowi podopieczni Ośrodka mogą poczuć się pełnoprawnymi członkami naszej wspólnoty - napisał w okazjonalnym liście, przekazanym Tomaszowi Prejsowi, prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski. - Cieszymy się, że wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze. Często stawiam Państwa firmę za przykład dobrej współpracy z naszym samorządem – dodał prezydent Kudelski.
„Pozyskanie środka transportu jest niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania naszej placówki. Od wielu lat borykaliśmy się z trudnościami wynikającymi z braku własnego pojazdu przy organizowaniu wycieczek turystycznych i edukacyjnych, przewozu naszych podopiecznych na różnego rodzaju konkursy, zawody sportowe, przeglądy artystyczne oraz wszelkie inne imprezy pozaszkolne, które są niezbędne do kompleksowego rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Brak środka transportu nie pozwalał w pełni realizować zamierzonych celów. Otrzymany pojazd będzie również wykorzystywany do dowożenia naszych podopiecznych z terenu miasta Siedlce na zajęcia edukacyjno–wychowawcze” – powiedział Krzysztof Prochenka – Dyrektor SOSzW im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach.
„Dzięki życzliwości i hojności oraz wrażliwości na drugiego człowieka firmy Stadler Polska i wsparciu Prezydenta Miasta Siedlce - Pana Wojciecha Kudelskiego otrzymaliśmy samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Usprawni nam to organizację pracy oraz podniesie jakość pracy Ośrodka” – dodał Krzysztof Prochenka.
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach, to publiczna placówka zapewniająca edukację, terapię oraz wychowanie dzieciom i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu niepełnosprawność intelektualną. Placówka prowadzi szkołę podstawową, gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową oraz szkołę przysposabiającą do pracy i internat. Pod troskliwą opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej znajduje się obecnie 168 wychowanków.
Stadler Polska jest jednym z największych pracodawców w Siedlcach. Firma bardzo mocno współpracuje z lokalnymi partnerami. Ponad 65% dostawców to polskie małe, średnie i większe firmy. W sumie jest to ponad 2 tysiące przedsiębiorstw. Spółka zwiększa inwestycje w Siedlcach. Rozbudowuje halę produkcyjną oraz powierzchnię biurową. Wartość obecnie realizowanych inwestycji to 40 mln złotych. Ich zakończenie planowane jest w przyszłym roku. Stadler Polska działa w Siedlcach od 2006 roku. Do końca listopada 2016 zakład wyprodukował 320 pociągów dla przewoźników z całej Europy.
Stadler, dostawca systemowych rozwiązań w zakresie budowy pojazdów szynowych, produkuje pociągi od ponad 75 lat. Posiada siedzibę we wschodniej Szwajcarii i zatrudnia około 7000 pracowników w zakładach w Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, na Węgrzech, w Czechach, we Włoszech, Austrii, w Holandii, na Białorusi, w Algierii, Australii oraz w Stanach Zjednoczonych. Posiada szeroką gamę produktów w segmentach pojazdów ruchu miejskiego i kolejowego: tramwajów, pociągów metra, pociągów regionalnych, podmiejskich, międzymiastowych oraz pociągów dalekobieżnych. Produkuje również wagony pasażerskie a także lokomotywy liniowe i manewrowe – między innymi najmocniejszą elektryczno-spalinową lokomotywę w Europie. Stadler pozostaje światowym liderem w produkcji pojazdów szynowych z napędem zębatym. Stadler Service oferuje usługi serwisowe dla 16 różnych flot składających się z ponad 300 pojazdów, które każdego roku pokonują łącznie ponad 72 mln km.
W roku 2016 Stadler stał się częścią historycznego wydarzenia: w czerwcu oficjalnie otwarty został najdłuższy tunel kolejowy świata, Tunel Gottharda. Nowe pociągi „Giruno” produkcji Stadlera, już od 2019 roku w rekordowym czasie będą przewozić pasażerów na odcinku Zurych – Mediolan, a później także Frankfurt – Mediolan.
Stadler w liczbach: Pociągi z rodziny FLIRT sprzedano w 17 krajach w ponad 1300 egzemplarzach. W 8 krajach sprzedano już 242 składy KISS. Najmocniejszą w Europie lokomotywę spalinowo-elektryczną Euro 4000, sprzedano także w 7 krajach w ilości 130 sztuk.
Komentarze