Mali uczestnicy warsztatów w ramach zabawy edukacyjnej poznawali tajniki produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Pod czujnym okiem animatorów dzieci miały możliwość wykonania eksperymentów przy użyciu energii słonecznej. Za pomocą prostych przedmiotów takich jak: woda, sól, bateria, lampka, przewody, włącznik pokazywano, jak wytwarza się prąd i za ich pomocą budowano proste układy elektryczne. Na koniec zajęć w grupach konstruowano małe roboty i pojazdy na energię słoneczną.
W zajęciach wzięli udział mali pacjenci przebywający na oddziałach: dziecięcym, chirurgii i traumatologii dziecięcej oraz laryngologicznym. Uczestniczące w warsztatach dzieci otrzymały gadżety i pomoce edukacyjne – kredki, materiały plastyczne, zabawki solarne, gry. Zajęcia zostały poprowadzone przez Niezależną Grupę Popularyzatorów Nauki „Eksperymentatorzy”. To młodzi dydaktycy, którzy poprzez łączenie nauki i zabawy specjalizują się w niekonwencjonalnych akcjach promujących dziedziny przyrodnicze.
Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „Budowa systemu energii odnawialnej – kolektory słoneczne w zakładach opieki zdrowotnej”, dla którego organem tworzącym jest samorząd województwa mazowieckiego. Na terenie szpitala, obok lądowiska helikopterów medycznych, znajduje się 288 kolektorów słonecznych. Dzięki nim szpital pozyskuje ciepłą wodę użytkową, oszczędzając tym samym na energii używanej do podgrzewania wody.
MALI EKSPERYMENTATORZY W MAZOWIECKIM SZPITALU WOJEWÓDZKIM W SIEDLCACH
W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. 21 lipca 2016 r. odbyły się tam warsztaty edukacyjne dla dzieci przebywających na szpitalnych oddziałach. Zajęcia łączące zabawę z nauką poświęcone były odnawialnym źródłom energii ze szczególnym uwzględnieniem energii solarnej.
- 22.07.2016 12:12 (aktualizacja 30.09.2023 13:39)
Reklama
Komentarze