piątek, 22 listopada 2024 21:36
Reklama

Collegium Mazovia ma nowy kierunek

Decyzją z dnia 30 czerwca br. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał Collegium Mazovia uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku inżynieria środowiska studiów pierwszego stopnia na Wydziale Nauk Stosowanych. Absolwenci tego kierunku uzyskają uprawnienia budowlane.
Collegium Mazovia ma nowy kierunek

Decyzją z dnia 30 czerwca br. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał Collegium Mazovia uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku inżynieria środowiska studiów pierwszego stopnia na Wydziale Nauk Stosowanych. 

Celem studiów jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej zdolnej do prowadzenia prac w zakresie inżynierii środowiska na najwyższym poziomie, bazując na najnowszej wiedzy oraz zdobytych umiejętnościach z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz gotowej do dalszego samokształcenia i pogłębiania wiedzy.

Inżynieria środowiska to kierunek, który w oparciu o nauki techniczne, przyrodnicze i społeczne tworzy ona podstawy do racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody oraz do minimalizacji skutków oddziaływania człowieka na środowisko. Studenci kierunku inżynieria środowiska otrzymują praktyczną inżynierską wiedzę i umiejętności z zakresu sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych przez co ich przyszła zawodowa praca, bardzo często, polega na ścisłej współpracy z architektami i inżynierami budownictwa.

Budownictwo i inżynieria środowiska doskonale się uzupełniają. Studia na wydziale, na którym prowadzone są te dwa kierunki dają doskonałą okazję do zdobycia szerokiej wiedzy i umiejętności interdyscyplinarnych. Absolwenci inżynierii środowiska na Collegium Mazovia nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy. Szczególnie, że wiedza, którą posiądą będzie uwzględniała najnowsze światowe osiągnięcia naukowe w zakresie inżynierii środowiska.

Studia na kierunku inżynieria środowiska przeznaczone są dla osób zainteresowanych pracą w branży sanitarnej i budowlanej, w jednostkach administracji związanych z budownictwem i architekturą, w ramach własnej działalności gospodarczej.

Program studiów zapewnia uzyskanie podstawowej wiedzy o wyrobach instalacyjnych, technologiach realizacji sieci  i instalacji w budynkach i obiektach budowlanych oraz obiektach specjalistycznych w zakresie inżynierii środowiska, opanowanie metod projektowania sieci i instalacji sanitarnych opierając się na wiedzy zdobytej w ramach takich przedmiotów jak wodociągi i kanalizacja, ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja, technologia wody i ścieków, utylizacji odpadów, zdobycie wykształcenia w zakresie podstaw obliczeń inżynierskich wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie komputerowe.

Absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu wodociągów i kanalizacji, ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji, technologii wody i ścieków, procesów utylizacji odpadów, nowoczesnych technologii w inżynierii środowiska, zarządzania firmą instalacyjną, najnowszych metod projektowania i symulacji działania sieci i instalacji sanitarnych.

Absolwenci będą przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach wykonawczych i projektowych wszystkich typów sieci i instalacji sanitarnych, nadzorze budowlanym, komunalnych przedsiębiorstwach ciepłowniczych, wodociągowych, utylizacji odpadów i oczyszczalniach ścieków, jednostkach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli związanych z gospodarką komunalną, budownictwem i architekturą.

Ukończenie studiów inżynierskich na kierunku inżynieria środowiska umożliwia absolwentom uzyskanie uprawnień budowlanych wykonawczych i do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Dyplom inżyniera pozwala na kontynuację nauki na poziomie magisterskim na kierunku inżynieria środowiska.


Podziel się
Oceń

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -2°C Miasto: Siedlce

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama