Chcąc zapoznać społeczeństwo z pracą penitencjarną, warszawska Służba Więzienna otwiera bramy więzień.
OISW w Warszawie proponuje akcję społeczną pn. (Nie)poznane w więzieniach tj. otwarcie w dniach 7-8 lutego br. warszawskich i mazowieckich więzień dla wszystkich zainteresowanych, zapoznanie z nieznanymi i nieudostępnianymi dotąd miejscami między innymi 170-letnim więzieniem w Siedlcach.
O swej pracy opowiedzą strażnicy, wychowawcy, psychologowie. W ten sposób warszawska Służba Więzienna chce zapoznać społeczeństwo z tym co robi, po co robi i jak, skonfrontować poglądy z rzeczywistością więzienną.
Jaki mamy pogląd na przebywających w więzieniach skazanych, co sami więźniowie mają do powiedzenia na temat swego życia przed więzieniem, teraz w więzieniu i jakie wyobrażenie o przyszłości. Czy jest resocjalizacja? Czym jest? Podczas „wycieczki” będzie można zobaczyć, posłuchać, porozmawiać i ocenić.
Zakład Karny w Siedlcach można odwiedzić 7 lutego w godz. 12.00-14.00
Ponadto, można zwiedzić inne jednostki penitencjarne okręgu warszawskiego w następujących dniach:
7 lutego – Areszt Śledczy w Warszawie-Mokotowie, Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu, Areszt Śledczy w Radomiu, Areszt Śledczy w Grójcu
8 lutego – Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie, Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce, Zakład Karny w Warszawie-Białołęce, Areszt Śledczy w Płońsku i Zakład Karny w Żytkowicach.
„Wycieczki” zaplanowano w godz. 12:00 – 14:00, w każdym przypadku zbiórka przed biurem przepustek o godz. 11:45.
Wchodzący za mury więzienne zobowiązani są posiadać dowody tożsamości. Zakaz wejścia na teren jednostki osobom w stanie nietrzeźwości oraz wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych i niedozwolonych (m.in. telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, nośniki pamięci, urządzenia rejestrujące obraz i dźwięk, broń, amunicję).
Komentarze