Przedmiotem projektu jest stworzenie form dziennego wsparcia dla osób niesamodzielnych z zaburzeniami psychicznymi dla osób pełnoletnich, a w szczególności tych powyżej 65 r. ż. w celu zapobiegania umieszczaniu w/w osób w zakładach stacjonarnych.
Dzienne Domy Wsparcia będą czynne w godzinach 8.00-16.00. W okresie dwuletniego funkcjonowania każda placówka obejmie opieką co najmniej 80 osób. Czas udziału w projekcie oraz rodzaj udzielanych świadczeń dla podopiecznych określony zostanie w Indywidualnym Planie Opieki uwzględniającym potrzeby i możliwości pacjenta. Czas udziału uczestnika w projekcie nie będzie krótszy niż 30 dni roboczych i nie dłuższy niż 260 dni roboczych.
Formy wsparcia, jakimi zostają objęci uczestnicy projektu:
- opieka medyczna
- opieka terapeutyczną
- różnorodne formy terapii zajęciowej
- transport
- edukacja pacjentów i ich rodzin
- warsztaty wyjazdowe
- teleopieka
Zamierzamy poprawić samodzielność życiową pacjentów, ich stan zdrowia, zapobiegać wczesnym powikłaniom poszpitalnym, zwiększyć ich udział w życiu społecznym oraz wyedukować i wesprzeć pacjentów i ich rodziny.
Projekt zakłada wprowadzenie TELEOPIEKI, jako nowej formy wsparcia opieki nad uczestnikami oraz ich rodzinami. W ramach tego działania beneficjenci otrzymają telefon z zainstalowaną aplikacją. Pozwoli to na zagwarantowanie w ustalonym czasie bezpieczeństwa uczestnikom w kryzysowych sytuacjach. Niezwykle cenny będzie także system powiadomień o zażywaniu leków. Telefon umożliwi wgląd do harmonogramu zajęć.
Planowane są także TELEKONSULTACJE specjalistyczne z rodzinami podopiecznych, będące wsparciem w określonym czasie w razie wystąpienia doraźnych i trudnych sytuacji kryzysowych. Rodziny otrzymają pomoc w zakresie postępowania ze swoimi chorymi bliskimi
Rekrutacja pacjentów:
Koordynator projektu: Sylwia Kurkus-Korycińska, tel. 509 927 446,
email: [email protected], www.centrum.med.pl
Komentarze