Organizatorami spotkania, podczas którego dużo będzie mówiło się o sprawach istotnych są Centrum Kształcenia Ustawicznego, Komenda Miejska Policji i Szkoła Podstawowa nr 11
w Siedlcach. Wykłady i prelekcje w sali widowiskowej "Podlasie"MOK przy ul. Sienkiewicza 63 rozpoczną się o godz. 9.00.
Prelegentami będą specjaliści znani z telewizyjnych programów edukacyjnych, osoby z wykształceniem merytorycznym, a także wiedzą praktyczną. Jako pierwsi wystąpią prof. Mariusz Jędrzejko i Leszek Roszczenko. Panowie opowiedzą o zachowaniach ryzykownych nastolatków i wyjaśnią, dlaczego młodzi ludzie je podejmują oraz jak sobie z tym radzić.
Prof. Bartosz Łoza z Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego omówi zagrożenia samobójcze i powie jak im przeciwdziałać. Piotr Sarnowski, terapeuta uzależnień, pokaże i omówi film nt. terapii osoby uzależnionej od alkoholu, która buduje swoje życie w trzeźwości. Łukasz Sidorowicz, terapeuta uzależnień i współuzależnienia, porozmawia z młodym mężczyzną o tym, jak przeszedł on przez uzależnienie od dopalaczy i rozpoczął życie na nowo.
Rejestracja od godziny 8:30. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy pod nr tel 516-003-693. 539-013-090 lub 257943367.
To nie pierwsza taka kampania edukacyjno-informacyjna, adresowana do nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji samorządowych, służb mundurowych i rodziców. Tym razem organizatorzy nie poprzestają na konferencji dla dorosłych, ale włączą w nią również uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Kampanię "Widzę-rozmawiam-reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież", trwającą cały rok szkolny 2017/2018, zakończy konferencja podsumowująca działania organizatorów w czerwcu 2018 roku.
Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
Komentarze