Zapraszamy do: zapoznania się z zasadami i warunkami zamieszkania w DPS, zwiedzania domu, spotkania z pracownikami, mieszkańcami i ich rodzinami.
„Dom nad Stawami” oferuje różne formy opieki: całodobową, okresową oraz pobyt dzienny.
Dom jest placówką, przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych. Głównym celem działalności Domu jest zapewnienie całodobowej opieki mieszkańcom w warunkach jak najbardziej zbliżonych do domowych. Dysponujemy 105 miejscami dla kobiet i mężczyzn. Poza pobytem stałym oferta nasza obejmuje możliwość opieki okresowej oraz pobyt dzienny.
Dom to jeden z ładniejszych i nowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Spełnia wszelkie wymagane standardy i w pełni odpowiada potrzebom osób niepełnosprawnych. Atutem Domu jest duży, piękny hol, w którym koncentruje się życie towarzyskie i kulturalne mieszkańców.
Wykwalifikowany personel udziela podopiecznym pomocy w podstawowych czynnościach życiowych. Osoby wymagające pełnej pielęgnacji są szczególnie troskliwie traktowane przez opiekunów. Mają przydzielone specjalne łóżka ortopedyczne i materace przeciwodleżynowe, a także wózki, chodziki czy laski. Personel pomaga podopiecznym w poruszaniu się zarówno po terenie Domu, jak i poza nim, pracując nad ich aktywizacją ruchową.
Podnoszeniem i rozwijaniem sprawności ruchowej mieszkańców zajmują się fizjoterapeuci. Wykonywane są zabiegi fizykoterapii, kinezyterapii i masażu leczniczego – zarówno w sali rehabilitacyjnej czy gabinecie fizykoterapii, jak też w pokojach mieszkańców. Prowadzona jest gimnastyka ogólnousprawniająca, muzykoterapia, gry i zabawy ruchowe. Strategia leczenia osób w podeszłym wieku ukierunkowana jest na oddziaływanie przeciwbólowe oraz jak najdłuższe utrzymanie sprawności fizycznej, mobilizujące do samodzielności w życiu codziennym.
Działalność kulturalna i terapeutyczna w Domu nad Stawami skupia się na integracji osób niepełnosprawnych i zdrowych, pokonywaniu barier oraz stwarzaniu ciepłej, rodzinnej atmosfery. Dlatego organizujemy różnorakie spotkania integracyjne, mające na celu nawiązywanie, podtrzymywanie i rozwijanie więzi naszych podopiecznych z rodziną i środowiskiem.
Nad zaspokajaniem potrzeb religijnych mieszkańców Domu czuwa ksiądz kapelan, który odprawia codzienne Msze Święte i nabożeństwa okolicznościowe, odwiedza chorych w ich pokojach, prowadzi katechezy indywidualne i zbiorowe. Mieszkańcy mają do dyspozycji otwartą przez całą dobę kaplicę.
Komentarze